O nás

Vaše cesta, Náš cíl!

Projekt SpartanTraining.cz® vznikl 25. listopadu 2015 s cílem pomoci lidem v přípravě na jejich první zkušenost s OCR závody. Od té doby se projekt neustále vyvíjí tak, aby mohl poskytovat ty nejaktuálnější informace, rady, tipy a zkušenosti vedoucí k efektivní přípravě na závody tohoto moderního sportovního klání. To vše je realizováno za pomoci hned několika prostředků: inspiračních a motivačních článků, tréninkových a výukových videí, tréninkových eBooků, vzdělávacích a motivačních přednášek, školení, individuálních i skupinových tréninků, tréninkových kempů a soustředění. OCR závody obecně, v čele se Spartan Race, jsou jedním z nejrychleji se rozvíjejících sportovních odvětví dnešní doby, což s sebou přináší velké množství zcela nových tréninkových přístupů, metodik, technik či praktik a dalších mnoho záležitostí s tím spojených. Pro většinu lidí je velice složité se v této problematice orientovat, natož si, ze všudypřítomných střípků, poskládat takový trénink, který je efektivně připraví na samotný závod. Stejně tak může být problém i pro zkušeného závodníka, který sice má dobré výsledky, ale stále vidí rezervy v určitých fázích závodu, najít, vyhodnotit, a následně odstranit své slabé stránky a to v co nejkratším čase. Vidíme veliký smysl v tom, pomoci všem těmto lidem najít ten nejefektivnější způsob, jak se co nejlépe připravit na jejich další závod nebo celou sezónu. Jsme zastánci myšlenky efektivního tréninku, není třeba aby byl co nejvíce intenzivní, dlouhotrvající či poskládaný z megalomanských sérií. Naopak se snažíme o minimalistický, ale vysoce efektivní a specifický přístup, s co největším zaměřením na konkrétní problém. V tomto případě se opíráme o velmi bohaté teoretické i praktické zkušenosti pramenící z naší několikaleté trenérské praxe zaměřené primárně na OCR závody. Velký důraz klademe i na prevenci zranění, následnou regeneraci a (p)rehabilitaci. V tom nám pomáhají vědomosti především z oboru fyzioterapie. Pokud máte o jakoukoliv z našich služeb zájem, ať už jste jednotlivec či skupina, rozhodně se neostýchejte nás kontaktovat! Společně vždy najdeme tu správnou cestu i její cíl!

Michal Pokorný

Osobní a kondiční trenér, OCR Závodník

Michal je v první řadě osobním a kondičním trenérem a aktivním OCR závodníkem specializujícím se na Spartan Race závody, kterých má na svém kontě již více než 30. V řadě druhé je potom také vedoucím druhé nejstarší oficiální tréninkové skupiny SRTG Kolín, zakladatelem projektu SpartanTraining.cz, autorem předmluvy k oficiálnímu českému vydání spartanské bible “Spartan Up!”, spolumajitelem specializovaného sportovního centra Tvůj Gym v Kolíně a také ambasadorem projektů MySasy (diagnostický systém pro maximalizaci sportovního výkonu) a LifeTest (genetická analýza zaměřená na životní styl a kondici).

To vše a mnohem více jsem stihl zvládnout za pouhé 3 roky! Do té doby jsem totiž žil v neprostupné bublině své komfortní zóny, měl sedavé zaměstnání, které mě postupně (za)ubíjelo (Bechtěrevova nemoc II. stupně) a něco kolem 20 kil nadváhy. V době, kdy jsem nebyl schopen uběhnout 5 kilometrů v kuse, udělat 30 angličáků naráz, přitáhnout se na hrazdě, či vyběhnout po schodech do 3. patra, aniž bych poté úplně neodpadl, se ovšem v ČR objevil nový fenomén jménem Spartan Race, který mi kompletně změnil život. Od té doby se u mě událo více změn, než za 27 let předtím. Změnil jsem své životní priority, přístupy i návyky. Začalo to výpovědí v zaměstnání, na kterou jsem navázal trenérským kurzem zakončeným celkem čtyřmi trenérskými licencemi. Kompletně jsem změnil svůj dosavadní přístup k pohybu, cvičení i stravovací styl a začal dělat to, co mě opravdu baví a především naplňuje. A výsledek? Za ty roky je ze mě zcela jiný člověk jak po fyzické, psychické ale i zdravotní stránce, pro kterého je nyní jakákoliv překážka v osobním, profesním nebo sportovním životě jen další výzvou k jejímu překonání a tento postoj se snažím předávat svým svěřencům i klientům!

Kontakt: michal@spartantraining.cz

 

Kurzy, certifikáty, osvědčení

 
Rok 2018:

Pohyb – Seminář (Petr Růžička)

Stojka – Seminář (Petr Růžička)

Kondiční a silová příprava pro MMA zápasníky – Seminář (Karlos Vémola)

Nutrigenetika pro negenetiky – Přednáška (Dr. Aleš Tichopád, MUDr. Dana Maňásková, Prof. Dr. Mikael Kubista Ph.D.)

 

Rok 2017:

Mentální koučink v praxi – Přednáška (PhDr. Marian Jelínek Ph.D.)

Optimalizace zdraví a dialektika stravování – Přednáška (Mgr. Adam Česlík)

Vzpírání a silová gymnastika – Seminář (Mgr. Adam Česlík)

Udržujte sportovce na špičkové výkonnosti – Seminář (Mgr. Radim Šlachta Ph.D., Verner Lička, Michal Ježdík, Jan Procházka)

Udržujte sportovce na špičkové výkonnosti – Přednáška (Mgr. Radim Šlachta Ph.D.)

Bouráme mýty v oblasti sportovní diagnostiky a tréninku – Seminář (MUDr. Jiří Dostal, Mgr. Radim Šlachta Ph.D., Verner Lička)

 

Rok 2016:

Životní styl zaměřený na maximální výkon – Přednáška (Mgr. Adam Česlík)

Personalizovaná výživa ve sportu v kontextu s novými výživovými směry – Odborná konference (Zdravě pro vás)

 

Rok 2015:

Běžecký trénink a regenerace – Seminář (Trenérská škola Petra Stacha mistra Evropy)

Outdoorový trénink – Seminář (Trenérská škola Petra Stacha mistra Evropy)

 

Rok 2014:

Instruktor Fitness – Prof. kurz (Trenérská škola Petra Stacha mistra Evropy)

Trenér kulturistiky – Prof. kurz (Trenérská škola Petra Stacha mistra Evropy)

Instruktor kondičního posilování – Prof. kurz (Trenérská škola Petra Stacha mistra Evropy)

Osobní trenér kondičního posilování – Prof. kurz (Trenérská škola Petra Stacha mistra Evropy)

Funkční trénink „Profesionál“ – Seminář (Trenérská škola Petra Stacha mistra Evropy)

Nicolette Fialová

Terapeut a osobní trenér pro děti, mládež i dospělé

Nicolette je především manuální terapeut, osobní trenér pro děti, mládež i dospělé. Dříve působila i jako učitelka, lektorka, animátorka, ale také jako chůva. Je zakladatelkou projektu Gluten Free duo, který má lidem s celiakií ukázat jak si užívat stravu, pohyb i život s tímto zdravotním omezením, kterým si sama prochází.

Všechno to začalo nejprve výběrem střední školy a díky tomu, že miluji děti, volba byla jasná! Vystudovala jsem „Střední odbornou školu pedagogickou s oborem předškolní a mimoškolní pedagogika se specializací na tělesnou výchovu“. Již před studiem jsem byla dlouhodobě v kontaktu s malými dětmi a tak výběr školy byl jednoduchý. Během studia jsem hodně sportovala a dopadlo to jak se říká: “sportem k trvalé invaliditě”. Ano i mě postihl vážný úraz, který se neobešel bez následků. Při saltu v gymnastické tělocvičně jsem si hyperextendovala obě kolena a lítání po doktorech začalo. Boj s neustálou nefunkčností nohy a neschopností doktorů zjistit co mi je, mě donutilo se o vše zajímat samotnou. Dostala jsem se až k alternativním metodám, díky kterým jsem se zmobilizovala a zestabilizovala, vystudovala kurzy, nastudovala různé studie a knihy. Tím jsem se stala manuálním terapeutem a osobním trenérem. Mými klienty jsou děti již od útlého věku po lidi staršího věku. Od běžných trenérů se odlišuji tím, že si u každého klienta dokážu individuálně udělat obraz o tom jak jeho fyzický aparát funguje a to učím i každého klienta. Umět vnímat své tělo je víc důležité než si myslíte!

Kontakt: nicolette@spartantraining.cz

 

Kurzy, certifikáty, osvědčení

 

Rok 2017:

Fakta a mýty Kinesio Taping method – Konference v AJ  (Dr. Kenzo Kase, DC – autor metody)

Rehabilitace a trénink po úrazech horních končetin – Workshop (Face Czech Academy)

Rehabilitace a trénink po úrazech dolních končetin – Workshop (Face Czech Academy)

Mentální koučink v praxi Přednáška (PhDr. Marian Jelínek Ph.D.)

Funkční trénink CORE – Diplom (Face Czech Academy)

 

Rok 2016:

Funkční aktivace nohy – Workshop (Face Czech Academy)

Dornova metoda plus, Dornplus a Breussova masáž – Seminář (Prouzová a Púry – Dornova metoda plus)

Diagnostika pohybového systému – Seminář (Fitness Institut)

 

Rok 2014:

Instruktor Fitness – Rekvalifikační kurz (Pavel Provázek – Trenérská škola Ronnie.cz)

Instruktor Kulturistiky – Rekvalifikační kurz (Pavel Provázek – Trenérská škola Ronnie.cz)

Spolupracujeme

Logo Spartan Race Logo Nutrion Logo MySasy