Blog

Motivace | Michal Pokorný
Říká Vám něco pojem “komfortní zóna” a říká Vám ten pojem něco ve spojení s životem? Pokud ne, věřte, že se jedná o velmi nebezpečně bezpečnou oblast, ve které se velká spousta lidí utápí dnes a denně, a to klidně po celý zbytek svého života. Nejspíše se teď sami sebe ptáte, co mám vlastně na mysli tím pojmem “nebezpečně bezpečná oblast“, vždyť to přeci nedává smysl! Chvilku to ještě vydržte, po přečtení následujících pár řádků zcela určitě pochopíte, jak je to celé myšleno.

Motivace | Michal Pokorný
Během svého života jsem zaznamenal spoustu druhů pocitů, hořkých, sladkých, mrazivých, radostných.. nicméně, když jsem poprvé zažil pocit spojený se čtením e-mailu (viz. níže), bylo to hodně jiné a neopakovatelné. Hned po narození mé dcery to byl ten nejkrásnější pocit, který jsem kdy měl. Přeci jen, obě dvě události, ať už narození potomka či změna něčího života, se nestávají zas až tak často. Tímto ještě jednou děkuji Valerymu za jeho e-mail a držím mu pěsti do další etapy jeho života!
Motivace | Michal Pokorný

Nikdy není pozdě na to, udělat ve Vašem životě jakkoliv zásadní změnu! Zvlášť, pokud se jedná o takovou změnu, o které si byť jen myslíte, že by mohla mít pozitivní vliv na Váš život. Dnešní (moderní) člověk je ve své podstatě velice nejistý tvor, který potřebuje být neustále ujišťován svým okolím, že dělá věci správně, nebo tak, jak se tzv. „mají“ dělat. Jakýkoliv náznak pokusu vybočit ze zajetých kolejí je většinou, jeho nejbližším okolím, vyhodnocen jako bláznovství či hotové šílenství. Žijeme ve světě, kdy za pocit největší jistoty považujeme mít stálé zaměstnání, vlastnit dům či byt a žít dle „manuálů“, které na nás dennodenně chrlí mass-média. Už se ale moc nezamýšlíme nad tím, zda tento zdánlivý pocit jistoty (ještě lépe řečeno, iluze) není vykoupen mnohdy doslova devastujícím protipólem.